Close

Nebojte se pochlubit, že máte selvedge denim

0 0 0
Loading...
y1s01MQUpaY

Víte, že ohrnutá nohavice může ukázat víc než jen neformální uvolněnost? Pokud máte džíny šité z tzv. selvedge denimu, tak ohrnutím ukážete zároveň i kvalitu použitého materiálu. A pokud máte lem zbarvený do zlata, stříbrné, světle modré nebo červení, tak máte na sobě nejnovější nápad italských designérů značky GAS!

Selvedge je vetkaný lem na krajích role denimové látky zabraňující třepení či párání nití. Takto bývá zakončený jen ten nejkvalitnější denim. Džíny sešité ze selvedge denimu mají navíc velkou pevnost ve švu, protože dva spojené selvedge lemy dobře drží a nitě pod nimi se netrhají a netřepí.

Když chtěli fajnšmekři a znalci denimu na svých kalhotách ukázat, že jsou šité z toho nejkvalitnějšího denimu, začali si tak ohrnovat nohavici, aby byl lem vidět. Tak vznikl fenomén selvedge denimu.

GAS si ve spolupráci se svým dodavatelem denimu patentoval potahování selvedge lemu vrstvou zlaté, stříbrné nebo červené plastické barvy a díky tomu je efekt při ohrnutých nohavicích je tak ještě mnohem větší.

immagine-interna-articolo_2 (1)

0 0 0
Loading...